
Sammen med Høyre, Senterpartiet, Venstre, INP og MDG er vi i Nannestad Bygdeliste glade for at vi i budsjettet for 2025 har prioritert tiltak som styrker lokale møteplasser for barn og unge i hele kommunen. Dette er et viktig steg for å skape gode arenaer for fellesskap og aktivitet i hele kommunen.
For områdene Holter og Åsgreina har vi bedt Kommunedirektøren om å gå i dialog med lokale aktører for å utvikle og etablere lokale møteplasser. Kommunen vil gi økonomisk støtte til opparbeidelse av møteplassene, men det er de respektive aktørene som har ansvar for gjennomføringen, samt fremtidig drift og vedlikehold. Målet er at disse møteplassene skal være operative og ferdigstilt innen første halvår 2026. Vi har satt av totalt 8 millioner kroner fra disposisjonsfondet til utvikling av møteplasser.
I tillegg vil vi etablere et nærmiljøanlegg i Maura som en del av utbyggingen av Maura skole, samt en aktivitets park i Nannestad i tråd med budsjettforslaget.
Disse tiltakene viser vår felles satsing på å skape levende og inkluderende lokalsamfunn, der barn og unge kan møtes, være aktive og trives. Vi ser frem til å se resultatene av dette arbeidet!
